LOST & FOUND AT THE NEW MUSEUM
Afbeelding: Bart Julius Peters
Lost & Found at the New Museum
New Museum
Op woensdagavond 9 september presenteert Lost & Found een avond vol met verdwaalde beelden en geluiden in het New Museum. Het programma bestaat uit audiovisuele presentaties van kunstenaars, schrijvers, dichters en muzikanten en wordt samengesteld uit ingezonden en geselecteerde bijdragen door beeldend kunstenaar Constant Dullaart en curator, redacteur Julia van Mourik.
Op het programma staat onder andere de inhoud van de tas van een kunstenaar, geproduceerd met het da Vinci Surgical System, de ondertiteling van Terminator I & II, hoe Pepsi de keus van een nieuwe generatie werd, een spiegelglad meer in de Zwitserse Alpen, verkent met Google Earth en een kunstenaar die de Congo rivier afzakt met grote neon letters: Enjoy Poverty.
Sinds 1997 heeft Lost & Found meer dan 70 bijeenkomsten voor verdwaalde beelden en geluiden samengesteld in Amsterdam, Maastricht, Alexandrië, Caïro, Los Angeles en New York. De avonden zijn ontstaan vanuit de behoefte van kunstenaars, filmmakers, schrijvers en muzikanten om materiaal te presenteren dat niet goed past in een galerie-context. Werk dat veel concentratie nodig heeft of dat nergens op zijn plek lijkt te vallen. De belangrijkste inspiratiebron was de serie 'Four Walls'-evenementen in New York, bescheiden informele bijeenkomsten waarop beeldend kunstenaars elkaar hun nieuwste werk lieten zien. Lost & Found komt nu terug naar New York en stelt een programma samen met werk van kunstenaars uit Amsterdam en New York met het specifieke doel de artistieke dialoog tussen beiden steden te bevorderen.
Waar | New Museum Sky Room 235 Bowery New York, NY 10002 |
Wanneer | Woensdag 9 september 2009: 18.30 uur |
Toegangsprijzen | Toegang gratis, maar meld u van te voren aan. RSVP naar found@lost.nl |
Bijzonderheden | Lost & Found is mede gesponsord door Rhizome. Met dank aan de Mondriaan Stichting, AFK, New Museum en Gemeente Amsterdam. |
Website |






_n.jpg)








